X

اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 13 اردیبهشت 1399
برگزاری جلسه ستاد مقابله و کنترل کرونا ویروس شهرستان درّه شهر

  برگزاری جلسه ستاد مقابله و کنترل کرونا ویروس شهرستان درّه شهر

امتیاز: Article Rating

یا حضور مهندس محمّدنژاد فرماندار - رئیس ستاد مقابله و مبارزه با ویروس کرونا، سرهنگ محمّدی فرمانده سپاه، دکتر مظلومی سرپرست شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات و نهادهای دولتی درّه شهر، جلسه ستاد مقابله و کنترل ویروس کرونا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

در ابتدای جلسه فرماندار درّه شهر ضمن خوش آمدگویی به حاضرین جلسه و آرزوی توفیق برای تمامی خدمت گذاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز معلّم، روز کارگر و روز شوراهای شهر و روستا را نیز تبریک گفت.

مهندس محمّدنژاد افزود، اخیراً توسط وزارت کشور وضعیت شهرستان های سفید اعلام شد که متاسفانه با توجه به آمار مبتلایان و متوفیان، وضعیت شهرستان ما در وضعیت زرد قرار دارد و بعد از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اگر بصورت متوسط حساب کنیم. وضعیت شهرستان ما رو به افزایش است که این موضوع دلایل مختلفی از جمله عدم جدّی گرفتن فاصله گذاری هوشمند از طریق مردم، اصناف و ادارات را می توان نام برد.

رئیس ستاد مقابله و مبارزه با ویروس کرونا، از همه مردم شریف شهرستان به خاطر رعایت طرح فاصله گذاری هوشمند و همچنین طرح فاصله گذاری اجتماعی تا این لحظه تشکر و قدردانی نمود و خاطرنشان کرد؛ مجدداً از مردم شریف تقاضا داریم نکات بهداشتی را رعایت نمایند و از حضور غیرضروری در سطح شهرستان و بازار خودداری نمایند. تا انشاالله آمار شهرستان در حد یک عدد ثابت تثبیت شود و شاهد افزایش آمار نباشیم.

در ادامه جلسه سرپرست شبکه بهداشت و درمان درّه شهر ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار، روز معلّم و روز ملّی مبارزه با بیماریها و روز جهانی بهداشت حرفه ای و همچنین روز کارگر را تبریک و تهنیت گفت. 

دکتر مظلومی در ادامه سخنان خود خلاصه ای از وضعیت کرونای شهرستان و مراقبت هایی که در این زمینه صورت می گیرد را ارائه داد و گفت: همکاران ما از هفته قبل بیماریابی را از افراد دارای بیماریهای زمینه ای با اولویت بیماران دیالیزی آغاز کرده اند همچنین انشاالله در برنامه های آتی گروه های پرخطر ازجمله سالمندان مورد غربالگری قرار خواهند گرفت.

وی در بحث طرح فاصله گذاری هوشمند از مردم تقاضای رعایت پروتکل های بهداشتی را خواستار شد و افزود، این طرح که از بیست و سوّم شروع و تا پنجم به اصناف اجازه ثبت نام در سامانه داده شد، طی هفته گذشته توسط تیم های شبکه بهداشت و درمان تعداد ۳۶۰ مورد بازدید صورت گرفته که از این تعداد حدود ۹۰ درصد دارای کد رهگیری بوده اند و به مابقی فرصت داده شده که در سامانه ثبت نام نمایند.

در ادامه جلسه مهندس عباسی دبیر کمیته کروناویروس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، گزارشی از آمار اعزام ها و وضعیت بیماران شهرستان را بیان نمود.

در ادامه، روسای ادارات هرکدام اقدامات انجام شده خود را در خصوص  اجرای مصوبات جلسات قبلی جهت مقابله با ویروس کرونا را عنوان نمودند.

در پایان جلسه، مهندس محمّدنژاد خاطرنشان کرد. برگزاری تجمعات و مراسمات همچنان ممنوع است و از نیروی انتظامی در صورت مشاهده، خواستار برخورد و پیگیری با افراد خاطی شد

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری جلسه ستاد مقابله و کنترل کرونا ویروس شهرستان درّه شهر
ثبت امتیاز