DnnForge - NewsArticles
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 22 خرداد 1397
برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر

  برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر

امتیاز: Article Rating

اولین مجمع سلامت  و با شعار توانمند سازی ، مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی برای سلامت  در سالن اجتماعات فرمانداری دره شهر برگزار شد.

این مجمع  با حضور فرماندار ،نماینده امام جمعه ،معاونت اجتماعی دانشگاه و هیات همراه،سرپرست شبکه بهداشت دره شهر،مسئولین ادارات ادارات و نهاد ها، مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت ،نماینده خیرین شهرستان ،برخی از کارشناسان مرکز بهداشت و دیگر ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدا دکتر ایوب بالاوندی سرپرست شبکه بهداشت و درمان دره شهر ضمن خیر مقدم به حاضرین و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان کرد: امید است که با تشکیل جلسه مجمع سلامت شهرستان  بتوانیم تحولی در سلامت جامعه ایجاد کنیم.

دکتر بالاوندی با اشاره به موضوع سلامت برای همه گفت: در شهرستان دره شهر برنامه پزشک خانواده در حال اجرا می باشد که نمونه ای از تحولی عظیم در اجرای سلامت در سطح جامعه می باشد.

وی اظهار داشت: باتوجه به کمبودهایی در حوزه بهداشت و درمان ولی در راه ارائه خدمات به مردم هیچ گونه کاستی وجود ندارد وخدمات بهداشتی درمانی در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان،به نحو مطلوبی  به مردم ارائه می شود.

دکتر بالاوندی خاطر نشان کرد: پزشک خانواده ،بازوی توانمند و یکی از طرحهای مهم در اجرای عدالت اجتماعی به مردم می باشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دره شهر گفت: هدف از اجرای این مجمع ،شرکت همه ادارت و ارگانها در این مجمع و همکاری این نهادها در اجرای دقیق برنامه های مجمع سلامت می باشد.

دکتر بالاوندی در بخش پایانی سخنانش به تشریح وضعیت سلامت شهرستان پرداخت و با ارائه امار و ارقام گزارشی از اقدامات شبکه بهداشت و درمان دره شهر را به سمع و نظراعضاء حاضر درجلسه رساند.

در ادامه اردشیر احمدی سرپرست بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ،گزارشی از عملکرد بیمارستان را بیان کرد و گفت: متخصصین داخلی،جراحی،زنان،کودکان ،اطفال،روان شناسی ،بیهوشی،قلب،چشم پزشکی و.....در این بیمارستان در جهت رفاه حال مردم  در کلینیک تخصصی حضور دارند و درحال ارائه خدمات درمانی به مردم می باشند.

وی گفت: بااجرای طرح تحول سلامت ،هزینه های زیادی از دوش مردم برداشته شده است و این یکی از موفقیتهای این طرح می باشد.

احمدی در خصوص موسسه خیریه در بیمارستان اظهار داشت: در حال انجام کارهای این موسسه در بیمارستان هستیم که امیدواریم با همکاری پرسنل بیمارستان ، خود مردم و خیرین بخش سلامت بتوانیم این موسسه را در جهت کمک به بیماران نیازمند،تاسیس کنیم.

در ادامه نماینده امام جمعه شهرستان ضمن اشاره به آیات و احادیث در خصوص بحث سلامت بیان کرد: بحث سلامت مردم بسیار مهم می باشد که همه ما باید کمک کنیم که در این راستا قدم خیر برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شمس گفت: همانطور که در قرآن نیز آمده است ما باید برای سلامتی خود و دیگران  ارزش بگذاریم که د رقرآن نیز از ارزش گذاری اسلام برای سلامت نیز یاد شده است.

وی از همه کسانی که در تشکیل این جلسه زحمت کشیدندوبرای سلامت مردم ارزش قائل شدند، تقدیرو تشکر کرد.

در ادامه نیز علی شفیع زاده فرماندار دره شهر ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان کرد: تامین سلامت هرجامعه اولویت اصلی زندگی مردم می باشد.

شفیع زاده گفت: سلامت به همراه امنیت ،زمینه رشد بشر را فراهم نموده است که ما باید باارائه یک برنامه و چشم انداز بلند مدت در بحث سلامت مردم گام برداریم.

وی افزود: سرمایه گذاری در بحث سلامت از طرف دولت ومردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دولت تدبیر و امید در این مسیر اقدامات خوبی انجام داده است.

فرماندار دره شهر خاطر نشان کرد: اجتماعی کردن موضوع سلامت در جامعه امری بسیار مهم میباشد که همه دستگاهها و نهادها باید در این زمینه تلاش کنند .

در ادامه دکتر جمیل صادقی فر معاونت اجتماعی دانشگاه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه و تبریک به مناسبت نزدیک شدن عید سعید فطرو تشکر از حضور همه در این جلسه بیان کرد: حساسیت همه ما برای سلامت مردم وجود دارد و تلاش میکنیم که در زمینه ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم اقدامات بیشتروبهتری انجام دهیم.

وی گفت: هدف از اجتماعی شدن سلامت در جامعه یعنی همه ما باهم برای سلامت مردم تلاش کنیم و در این زمینه همه نهاد ها و ادارت باید همکاری لازم راداشته باشند.

دکتر صادقی فر خاطر نشان مرد:موضوع اجتماعی شدن سلامت جامعه ، رویکردی نوین برای تحقق سلامت همگانی و کاهش نابرابری ها در حوزه سلامت می باشد.

وی اظهار داشت : با توجه به تاثیر40درصدی عوامل اجتماعی بر سلامت مردم ، همه ما باید تلاش کنیم  از بعد اجتماعی نیز مردم راتقویت کنیم که یکی از این اقدامات، برگزاری مجمع سلامت شهرستانها می باشد.

وی گفت: تشکیل کانون سلامت محله یکی از برنامه هایی است که در قالب مجمع سلامت باید در شهرستانها تشکیل شود که این کانون می تواند در موضوع سلامت مردم و پیشگیری از بیماریها موثر باشد.

دکتر صادقی فر ضمن تشکر از فرماندار و سرپرست شبکه بهداشت دره شهر گفت: از این عزیزان که در فرصت بسیار کوتاه نسبت به تشکیل این مجمع و به عنوان اولین شهرستان، اقدام کردند تقدیر و تشکر می کنم و امیداوارم که مسئولین ادارت ونهادها نیز دراین مسیر همکاری لازم را داشته باشند.

دکتر صادقی فردر بخش دیگری از سخنانش، ضمن دعوت از همه خیرین بخش سلامت کفت: همه ما نسبت به جذب خیرین در حوزه سلامت تلاش کنیم چرا که حضور خیرین در این بخش میتواند بسیار کمک کننده باشد که این مهم با دعوت از خود مردم وتلاش همه ادارت ونهادها امکان پذیر خواهد بود.

در پایان بین اعضا ء حاضر در جلسه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و نماینده خیرین سلامت ،نماینده بهزیستی و دیگر کارشناسان ادارات ،مطالبی را درخصوص سلامت مردم ارائه نمودند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر
  • برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر
  • برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر
  • برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر
  • برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر
  • برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان در ه شهر
ثبت امتیاز
جستجو